• Fabrikanızın, sanayi tesisinizin atıksuları veya mevcut kurulu arıtma tesisinizin çıkış suları ileri teknolojilerle arıtılarak sanayinizde istediğiniz saflıkta proses suyu olarak üretim ya da soğutma, kazan besleme suyu, vb amaçlarla kullanılabilmektedir. Dünyada yaygın olarak kullanılan geri kazanma teknolojileri ile hem temiz su üretim maliyeti düşmekte hem de deşarj standartları açısından en iyi çıkış suyu değerlerine ulaşılmaktadır. Örneğin tekstil fabrikalarının deşarj sularında renk parametresi denetime dahil olması ile koyu renkli deşarj suyu olan sektörde aynı zamanda ham su maliyetini de düşürdüğü için geri kazanma tesisleri vazgeçilmezdir.
  • Belediyenizin, binanızın, alışveriş merkezinizin, sitenizin kanala verilen evsel atıksuları veya mevcut kurulu arıtma tesisinizin çıkış suları özel sistemlerle arıtılarak bahçe sulama, araba ve yer yıkamalarında, ya da temiz şebeke suyu kalitesinde mutfak, lavabo, WC, pisuarlarda kullanılabilmektedir. Ülkemizde şebeke suyunun 7-9 TL/m3 maliyete ulaştığı bölgelerimizde 1-1,5 TL/m3 işletme maliyetine sahip olan geri kazanım sistemleri sayesinde tasarruf yapabileceğinizi fizibilite çalışmaları ile görmeniz mümkündür.
  • Binalar, iş merkezleri, plazalar, site ve kooperatiflerde gri su dediğimiz tuvalet giderleri hariç evsel atıksuların (lavabo, duş ve banyolar, yer yıkama, çamaşır/bulaşık makine çıkışları) düşük ilk yatırım maliyetli membran sistemlerinden geçirilerek WC rezervuar, bahçe sulama ve araba yıkamalarında kullanılması mümkündür. Binaların projelendirmeleri aşamasında yapılacak uygulama ile şebeke suyu temininde minimum % 35 oranında tasarruf sağlanmaktadır.
  • Fabrikanızda veya binanızda çatı alanından toplanan yağmur suyunu düşük ilk yatırım maliyetli arıtma sisteminden geçirerek bahçe sulama, tuvalet, pisuar, çamaşır makinaları ve yer yıkamalarında kullanarak minimum % 45 oranında şebeke suyundan tasarruf yapılabilmektedir. Avrupa ve Amerika’da üniversiteler, fabrikalar, alışveriş merkezleri, havaalanları gibi geniş çatılı binalarda yaygın kullanılan geri kazanma sistemleri ülkemiz yağış koşulları dikkate alınarak işletmeniz için fizibilitesi tarafımızdan yapılarak uygulanabilmektedir.
  • Fabrikanız, sanayi tesisiniz, belediyeniz veya altyapı işletme birliğinizde mevcut su/atıksu arıtma tesisinizde ekipman bakımı/yenilemesi ve enerji izlemesini yaptırarak toplam enerji maliyetinin düşürülmesi günümüz işletme koşullarında vazgeçilmez olmaktadır. Tesisinizde konusunda uzmanlaşmış mühendislerimizce izleme çalışması yapılarak sistemin daha verimli çalışması ve maliyetlerdeki düşüşün sağlanması ciddi ve detaylı bir çalışmayla mümkün olmaktadır.